Külünk: “Dünya hiper kaos, bir üçüncü dünya savaşının eşiğinde”

RİZE- 04.06.2023 - HİBYA - AK parti MKYK üyesi İstanbul eski milletvekili Metin Külünk seçim sürecini değerlendirerek önümüzdeki Ağustos ayında hiper kaos olacağına vurgu yaptı.

Külünk: “Dünya hiper kaos, bir üçüncü dünya savaşının eşiğinde”

Külünk açıklamasında şunları kaydetti:

“Türkiye’yi bir anlamda istikrarsızlık üzerinden kontrol edilmesinin önünü açan parlamenter sistem nihayete erdi. Her ne kadar adını bir türlü koyamadıkları, farklı tanımlarla yola çıkıp onu öbür taraftan da 7 tane başkan yardımcısını hazırladıkları, yani bir yandan sistemin cazibesi karşısında kendilerini kaybedenler diğer taraftan da parlamenter sisteme geçeceğiz diye konuşanların iddiaları 28 Mayıs seçimlerinde sandıkta  Türk halkı öncelikli olarak cumhurbaşkanlığı sisteminin devamından yana oy kullandı. Çünkü çok net ifade edeyim Türkiye bir felaketin eşiğinden döndü."

"Dünya hiper kaos, bir üçüncü dünya savaşının eşiğinde" diyen  AK parti MKYK üyesi İstanbul eski milletvekili Metin Külünk  "Ağustostan itibaren dünyada hiper kaos deneme başlayacak. 1929 buhranından daha ağır, daha sert bir dalgayı Amerika yaşayacak. Amerikan yaşadığı bu dalga Avrupa’yı vuracak. Bu dalgada bu dalganın bize de yansımaları olacak. Rizeli hemşerilerimizi de bu anlamda düşünmeye davet ediyorum. Çünkü dünyadaki bu büyük geçişler savaşsız olmamış. Bugün NATO Genel Sekreterinin daha ilk gün Türkiye’ye gelmesi sayın Cumhurbaşkanımızı ziyaret etmesi Türkiye’nin jeopolitik merkez olma kimliğinden ve Sayın Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’nin başardıkları ile geldiği güçlü nokta dünyadaki bu büyük hiper kaosa aslında hazırlık.Batı bir kez daha istiyor ki Türkiye koşulsuz Batı’nın yanında dursun. Bu seçim sıradan bir seçim değildi. Evet, yüzyılın seçimiydi. Evet, tam beraberinde dünyanın dengelerini inşa edecek seçimdir. Onun için milletimize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

  Hibya Haber Ajansı