Hatay merkezli dolandırıcılık operasyonunda 44 şahıs yakalandı

HATAY - 06.12.2023 - HİBYA - Hatay merkezli, İstanbul, İzmir, Mersin, Ankara ve Antalya illerinde eş zamanlı dolandırıcılık operasyonunda 44 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Hatay merkezli dolandırıcılık operasyonunda 44 şahıs yakalandı

Edinilen bilgiye göre, kendisini banka görevlisi gibi tanıtarak, telefon yoluyla 117 vatandaşın, toplam 20 milyon TL dolandırılması olayı ile ilgili olarak Hatay merkezli, İstanbul, İzmir, Mersin, Ankara ve Antalya illerinde eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Yapılan operasyonda 44 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Adli makamlara sevk edilen şahıslardan 22’si hakkında adli işlem yapıldı, diğer 22 şahıs ise tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Ayrıca İstanbul/Kadıköy ilçesinde bulunan bir iş merkezinde, dolandırıcılık eylemlerinde kullanılan Call Center çağrı merkezi tespit edildi. Çağrı merkezi ile şahısların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda; 13 adet laptop, 8 adet tablet, 1 adet kayıt cihazı, 1 adet para sayma makinası, 1 adet IP kamera kaydedici, 48 adet cep telefonu, 5 adet flashbellek, 6 adet modem, 20 bin 850 amerikan doları, 585 sterlin, 8 bin 700 TL nakit para ele geçirildi ve çok sayıda yazılı metine el konuldu.

  Hibya Haber Ajansı