Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nda devir teslim töreni yapıldı

SÜMEYYE YALÇIN- 04.06.2023 - HİBYA - Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nda devir teslim töreni başladı. Bakan Mehmet Özhaseki, görevi törenle Murat Kurum'dan devraldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nda devir teslim töreni yapıldı

Murat Kurum'un devir törenindeki konuşması şöyle:

"Buraya gelirken şunu rabbimizden niyaz ettik, Allah bizi milletimize mahcup etmesin istedik. Milletimize mahcup olmadan devletimiz için tüm ekibimizle çalıştık. Milletimiz için tüm gayretlerimizi sarfetmeye, şehirlerimizi alt yapısı üst yapısı ile geliştirmeye gayret gösterdik. Bizimle birlikte bu yıl bu süreçte gece gündüz çalışan ekibimize mesai arkadaşlarıma, partime teşekkür ediyorum. Bu manada bize desteğini esirgemeyen vekillerimize teşekkür ediyorum En büyük teşekkürümü milletimize ediyorum. 81 ilimizin inşası için çalıştık. İnşallah bundan sonraki süreçte de başarılı hizmetlere bakanlığımız devam edecektir."

Özhaseki'nin konuşmasından öne çıkanlar ise şöyle:

"Törenin hayırlı olmasını, güzel sonuçlar doğurmasını niyaz ediyorum. 5 yıl önce değerli kardeşime bu görevi devretmiştim. Geçen süreç içinde de değerli Bakanımı hep çalışırken gördüm, bayrağı zirveye taşırken gördüm, bundan dolayı da mutluluk duyuyorum."

 

  Hibya Haber Ajansı