Bir başka WordPress sitesi

Kitap fuarı ile anılan şehir

18

Kitap kokusu ile tarihi dokunun birleştiği fuara 100’den fazla yazar 200’den fazla yayın evi katılım sağlıyor. Fuara açıldığından bu yana Bahadır Yenişehirlioğlu, Erhan Afyoncu, Ayşegül Dede, Saniye Bencik Kangal gibi alanında ün yapmış yazarlar hem imza günlerine katıldı hem de edebiyat dünyasının gündemindeki konular hakkında söyleşiler gerçekleştirdi.  

BİNLERCE ESER GÖRÜCÜYE ÇIKTI

 Okuyucular imza günlerinde sevdikleri yazarlar ile buluşup sohbet etme imkânı bulurken kitapseverler ise birbirinden farklı eserler ile bir araya geliyor. Özellikle öğrencilerin ilgi gösterdiği fuar yoğun katılımlara sahne oluyor. Öte yandan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in talimatları ile vatandaşlar saat başı düzenlenen servisler ile fuara ücretsiz şekilde ulaşım sağlayabiliyor. Ayrıca imkânı olmayan okullar için de belediyemiz, servis desteğinde bulunuyor. Şimdiye kadar 40 bini aşkın ziyaretçiye kavuşan kitap fuarında birbirinden güzel eserler 102 stantta sergilenirken, fuara gelen ziyaretçilere Frig Vadisi’nin kalbi olan Ayazini’ne de ücretsiz gezi fırsatı sunuluyor.

FUARA ZİYARETÇİ AKINI

 Fuar, açıldığı günden bugüne adeta ziyaretçi akınına uğruyor. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in destekleri ile gerçekleştirilen AS Fuarcılık Organizasyonun genel Koordinatörü gazeteci Mehmet Abdioğulları, ziyaretçilerin aradıkları bütün kitap ve yayınları bulabildiklerini ifade etti. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e destekleri dolayısı ile teşekkürde bulunan Abdioğulları, fuarın bundan sonrada her yıl düzenlenmeye devam edeceğini belirtti. 24 Eylül’de ziyaretçilerine merhaba diyen kitap fuarı 3 Ekim tarihine kadar açık kalacak.

Hibya Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.