Bir başka WordPress sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu

22

Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Dünyada ve ülkemizde 20 yılda il başkanlarını 150 defa bir araya getiren bir başka parti olduğunu sanmıyorum. Bu platformlar milletimizin sesinin en üst düzeyde duyurulduğu yerlerdir. AK Parti’nin seçimlerden hep birinci çıkmasının sırrı buradadır.

Tıpkı MYK, MKYK toplantıları gibi İl Başkanlarımız, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarımız, Belediye ve İl Genel Meclis Başkanlarımızla birlikte yaptığımız bu Genişletilmiş İstişare Toplantıları partimizin adeta mutfak çalışmalarıdır.

AK Parti dünya demokrasilerinde uzun süre iktidarını koruyabilmiş istisnai örneklerin en başında geliyor. Olmayacak erken seçim. Haziran 2023!

Anayasayı hiçe sayarak Meclis’te cumhurbaşkanı seçmemizin bile önüne geçmek istediler. Biz de çareyi milletimize gitmekte bulduk. Vesayetin sandıkta uğradığı ağır yenilginin ardından hem cumhurbaşkanını seçtik hem güç tazeledik.

2009 Mart 2009 mahalli seçimlerinde ‘Her Şey Türkiye İçin’ şiarıyla yüzde 34’lük oy oranına ulaşarak belediyelerdeki hizmet ruhsatımızı yeniledik. 2011’de seçimlerde Türkiye Hazır Hedef 2023 diyerek milletimizin huzuruna çıktık ve yüzde 49.8’lik bir oy oranına ulaştık. 2013 Mayıs’ının hemen ardından ülkemizde ardı ardına başlayan ve kesintisiz süren bir dizi hadiseye şahit olduk.

Gezi olayları ike işaret fişeği atılan girişimlere karşı milletimizle beraber ikinci bir milli mücadele yürüttük. 2014 mahalli idareler seçimlerini  yüzde 43’lük oy oranı elde ederek tamamladık. Aynı yılın Ağustos ayında gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı seçimini yüzde 52 oy oranı ile kazandık.

FETÖ’nün demokrasimizi yıkmaya yönelik 17/25 Aralık darbe girişiminden, PKK’nın çukur eylemlerine kadar nice saldırıyla boğuştuğumuz zamana kadar ardı ardına iki seçim yaşadık. 

Ülkemizi CHP’nin yalanlarına iftiralarına terk edemeyiz.

Önümüzdeki engelleri aşacağız, tuzakları bozacağız ve hedeflerimize ulaşacağız.Yaşadığımız her badirenin üstesinden milletimizden aldığımız destekle geldik. Bizim boş bıraktığımız her yer karşımızdakiler tarafından yalanla, iftirayla doldurulacaktır.

Şurada 1.5 yıl kaldı, bunu en iyi şekilde değerlendireceğiz. Bizim boş bıraktığımız her yer karşımızdakiler tarafından yalanla doldurulacaklardır.

Ülkemizi CHP’nin yalanlarına terk edemeyiz. Türkiye’yi helalleşme deyip de bozmaktan başka iş bilmeyen Kılıçdaroğlu’nun kifayetsizliğine terk edemeyiz. Meydanı bölücü örgütün güdümündeki HDP’ye de şehit yakınlarına sövmekten başka mahareti olmayan edepsizlere de bırakamayız.”

Hibya Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.