Bir başka WordPress sitesi

Beijing’de bazı meslek grupları için 3. doz aşı zorunluluğu getirildi

288

Beijing yönetimi, şehirde bazı kilit işlerde çalışanlar için 3. doz Kovid-19 aşısını zorunlu hale getirdi. 23 Ekim itibarıyla 1.41 milyarlık nüfusunun yaklaşık yüzde 76’sını tam dozlarla aşılayan Çin, bağışıklığı güçlendirmek amacıyla kritik meslek gruplarında çalışanlara aşıyı zorunlu hale getirdi.

Bejing Belediye İskan ve Kentsel-Kırsal Kalkınma Komisyonu Müdür Yardımcısı Ding Sheng yaptığı açıklamada; aşçılar, güvenlik görevlileri ve temizlik personeli de dahil olmak üzere şantiyelerde çalışan kilit işçilerin ancak ek doz almaları halinde işe alınabileceğini söyledi.

Ding düzenlediği basın toplantısında çok sayıda kişinin yaşadığı sitelerde yeni işe alınan personelin aşı durumuna çok dikkat edilmesini ve kişilerin aşılandığından emin olunmasını da istedi.

Beijing şehri, 2022 Kış Olimpiyatları Oyunları’na güvenli bir şekilde ev sahipliği yapmak için virüse karşı sıfır tolerans yaklaşımını hızlandırdı. 19-27 Ekim tarihleri ​​arasında yalnızca 23 yerel teyit edilmiş vaka ile şehir, risk altındaki yerleşim yerlerini hızla kapattı, bazı okulları ve işletmeleri kapattı, yıllık maratonunu erteledi ve Kovid-19 kurallarını çiğneyen restoran ve klinikleri kapattı.

Daha önce 30 Ekim-1 Kasım arasında yapılması planlanan bir yabancı dil sınavı da salgının yayılmasını önlemek amacıyla iptal edildi.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.