Bir başka WordPress sitesi

Altın dar banttaki hareketini sürdürüyor

22

Altın bir süredir hareket ettiği bant içerisinde hareketi dün de sürdürürken, 1770 dolar/ons üst bant olmak üzere, 1750 dolar/ons alt bant içeresinde hareket etti. 1754 dolar/ons seviyesinden hareketine başlayan sarı maden, 1760 dolar/onstan kapanışını yapan sarı maden, yüzde 0,3 kazancı hanesine yazmış oldu. Bugün ABD’de açıklanacak olan enflasyon verisi piyasalar açısından oldukça önemli bir veri olacak. Olası bir beklenti üste gelen enflasyon verisi FED’in sıkılaştırıcı adımlarını hızlandıracak olacağından altının satış baskısına maruz kalma sürecine şahit olabiliriz.

Gümüş de altınla benzer şekilde yatay hareketini sürdürürken 23 dolar/onsun altında işlem görmeye devam ediyor. 22,56 dolar/onstan günlük kapanışını yapan beyaz maden, yatay bir kapanışla seansı tamamlamış oldu.

Platin önceki günkü hızlı toparlanmasını dünkü seansta da sürdüremezken, kırmızıda bir kapanış yaparak seansı tamamladı.  1008 dolar/onstan günü tamamlayan platin önceki güne kıyasla hanesine yüzde 0,2 kaybı hanesine yazdı.

Paladyum üç günlük rallisine dünkü seansta ara vererek kırmızıda kapanış yaptığı bir günü geride bıraktı. 2049 dolar/onstan seansı tamamlayan paladyum yüzde 3,2 kayıpla seansı tamamladı.

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası’nda dünkü seansta altın işlemlerinin dünya fiyatlarının üzerinde 1,20 usd/onsla gerçekleşirken, hacim açısından kısmen toparlanmanın yaşandığı bir seans geride kaldı. Toplamda 595 kg altın, 1.047 kg gümüş işlemiyle gün tamamlandı.

Kaynak TROY
Hibya Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.